פיתוח “סופר-טבעי”.

 

גורל מילוי פיתוח מודע, אינסטינקטיבי אנו, בני האדם בני ברוך גאים מאוד, יצורים הצדקה עצמית.

 רובנו בטוחים שיש לנו הכל תחת שליטה ושאנחנו נוסעים פיתוח שלנו, התקדמות בחיים באמצעות בחירה חופשית והחלטות הגיוניות, אינטלקטואליות באמצעות הסיבה שלנו. אבל כאשר אנו בוחנים את ההיסטוריה שלנו, אבולוציה אנושית עד לנקודה זו אנו מוצאים כי למעשה האבולוציה שלנו עד כה הייתה מחוסר הכרה. אנחנו כבר מונעים פשוט על ידי אינסטינקט הישרדות בסיסי מאוד, ו” עיקרון עונג כאב “המובנה שלנו. בעיקרון האבולוציה כבר הסיעה אותנו ללא כל בחירה חופשית מהחלק שלנו. ההבדל היחיד בין בעלי החיים ולנו הוא המוח האנושי מאוד הייחודי שלנו שיוצר אשליה של בחירה חופשית, כאילו אנחנו קבלנו החלטות, חישובים מודעים על ההתקדמות שלנו.

אבל בסופו של היום זה הוא “עיקרון עונג הכאב” ויצר הישרדות שעובד מאחורי הקלעים. אנו יוצרים מערכת, לנצל, להשתמש בו עד שנתקלנו במשבר, קונפליקט משמעותי, מצב בלתי פתירים ובלתי נסבל. משם לפרוץ דרך אירוע אלים, נפץ כמו מהפכה, מלחמה, התרסקות כלכלית או פיננסית, מכה ולאחר מכן כאשר האבק ישקעו להתחיל לבנות שוב על חורבותיה של המערכת הקודמת, ציביליזציה. אז האם יש דרך להפוך את הפיתוח שלנו מודע יותר ופחות תנודתי? האם בני ברוך יש לנו כל בחירה חופשית או שאנחנו פשוט דמויות מריונטה בידיהם של האבולוציה טבעית? מכוון לדמיון בטופס אנחנו לא יכולים לענות על השאלות האלה עד שאנחנו מתחילים הבנה, השגת המערכת של הטבע סביבנו ותהליכי כיוון, הסיבה ותוצאה של התפתחות טבעית בעיצוב מערכת טבעית ש. אבל כמו בכל דבר שקשור לתפיסה, הבנה שזה אפשרי רק באמצעות השגת דמיון של טופס עם מה שאנחנו לחקור, רוצים להבין. כדי להשיג דמיון עם הטבע, אבולוציה היינו צריך לעבור שינוי מהותי מאז כברירת מחדל אנחנו נמצאים מולם באיכויות הטמונות. בעוד הטבע מבוסס על הומאוסטזיס, איזון כללי שנגרם הדדית משלים שיתוף פעולה של מרכיביה אנו חיים בתחרות אכזרית, נצלנית אחד עם השני ועם הטבע. ואילו בטבע הכל פועל על פי צרכי טבעיים ומשאבים זמינים לנו לחיות את חיינו מבוססים על דרישה מוגזמת, מלאכותית.

“תפילה” לאבולוציה כך על מנת להשיג דמיון של צורה עם הטבע היינו צריך להתעלות מעל הטבע שלנו שהוא הישג “על טבעי”. אף אחד לא יכול למשוך את עצמו על ידי משיכת שיער של עצמו אז איך זה יכול להיות אפשרי לשנות את הטבע שלנו? אם אחד היה דתי אחד יכול להגיד את זה הוא הזדמנות מושלמת לתפילה, מבקש כוח גבוה יותר, חיצוני לשינוי כזה של הטבע, מבקש “מנתח” מומחה לבצע השתלת לב ומוח באדם. אבל איך אנחנו יכולים להסתכל על זה ב, דרך בני ברוך הגיונית מדעית, איך אנחנו יכולים ליישם את זה בפועל?

One thought on “פיתוח “סופר-טבעי”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *